Jenny Han, autorka zekranizowanej książki “Do wszystkich chłopców, których kochałam” powraca z kolejną pozycją. Tym razem jest to trylogia “Lato”, która opowiada historię Belly oraz dwóch braci Conrada i Jeremiah. Jakie relacje łączą troje bohaterów powieści? Historię ich relacji przedstawia “Pakiet: Tego lata stałam się piękna, Bez ciebie nie ma lata, Dla nas zawsze będzie lato”

Lato, w którym stała się piękna

“Tego lata stałam się piękna” to pierwszy tom trylogii, w którym przedstawiona zostaje bohaterka powieści oraz dwoje braci Fisher: Jeremiah oraz Conrad. Belly jest nastolatką, która uważa, że cała życiowa magia dzieje się jedynie podczas letnich wakacji, na które czeka z utęsknieniem przez cały rok. Jest to czas, w którym dziewczyna spędza czas z braćmi Fisher. Jeden z nich od dłuższego czasu wzbudza jej zainteresowanie, natomiast drugi jest jej przyjacielem. Właśnie tego lata nadchodzi długo wyczekiwana przez nią chwila. Chłopcy zaczynają dostrzegać w niej dziewczynę, a nie jak do tej pory młodszą siostrę. Czy Belly będzie w stanie wyznać swoje uczucia zanim bracia wyjadą i zaczną swoje dorosłe życie z dala od niej?

Lato inne niż wszystkie

“Bez ciebie nie ma lata” przedstawia dalsze losy trojga głównych bohaterów. Belly, która kiedyś z wielkim entuzjazmem oczekiwała na lato teraz wie, że ta pora roku będzie zupełnie inna niż dotychczasowe. Rodzina Fisherów mierzy się z problemami. Matka chłopców zmaga się z chorobą. Któregoś dnia Jeremiah dzwoni do Belly poinformować ją o zniknięciu Conrada. Czy dziewczyna będzie w stanie go odnaleźć, zanim będzie za późno?

Czy to był dobry wybór?

Trzecia część to zamknięcie historii. “Dla nas zawsze będzie lato”. Belly jest szczęśliwa z jednym z braci, od kiedy ten drugi zrezygnował z walki o jej uczucia. Wydaje się, że związek rozkwita i wszystko idzie w najlepszym kierunku. Ale czy to na pewno była dobra decyzja? Gdy chłopak popełnia błąd Belly po raz kolejny musi zastanowić się nad wyborem, którego dokonała. Czy to naprawdę prawdziwa miłość? Czy ich związek da się uratować?